SİTE EDİTÖRÜ
1969 Konya / Kadınhanı’nda doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Kadınhanı'nda tamamladı. 1987'de Kadınhanı İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi.

1988 yılında toplam 4 ay süreyle Diyanet İşleri Başkanlığı kadrosunda Karaman ili, Yollarbaşı kasabasında imam-hatip olarak çalıştı. Aynı yıl Erzurum Atatürk Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne kayıt yaptırdı. Lisans öğreniminin üç yılını burada bölüm birincisi olarak tamamladı. Lisans öğreniminin son yılını, Selçuk Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne yatay geçiş yaparak 1993'te bitirdi.

Aynı yıl Selçuk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Arap Dili ve Belağatı Bilim Dalı'nda yüksek lisans programına kayıt yaptırdı. 1993 – 1994 öğretim yılında ders aşamasını başarıyla tamamladı ve Arap Filolojisi alanını konu alan yüksek lisans tezini yazmaya başladı ancak iş yoğunluğu nedeniyle tamamlayamadı.

1994’te Ankara Üniversitesi TÖMER Dil Öğretim Merkezi Konya Şubesi’nde, Arapça – Türkçe Okutmanı olarak çalışmaya başladı.

1995 – 1996 yıllarında A.Ü.TÖMER Konya Şubesi’ndeki görevine devam ederken aynı zamanda A.Ü.TÖMER Karaman Şubesi'nde de Arapça derslerinde okutmanlık yaptı.

1997 yılı, Nisan – Kasım ayları arasında askerlik görevini tamamladı. Aynı yıl içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bitlis iline sınıf öğretmeni olarak atandı. Ancak, TÖMER Konya Şubesi'ndeki görevine devam etmesi nedeniyle sınıf öğretmenliği görevine başlamadı.

1999 yılı sonu itibariyle TÖMER'deki görevinden istifa etti ve Konya’da, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin ithalat/ihracat departmanında müdür yardımcısı olarak çalışmaya başladı.

2001 yılında çalıştığı şirketin Kahire Ofis Müdürü olarak Mısır'da bulundu. Bu yılın sonunda, şirketten ayrıldı ve 2002 başlarında A.Ü.TÖMER Konya Şubesi'nde Arapça – Türkçe okutmanı olarak tekrar çalışmaya başladı ve 2003 yılı sonunda, Konya Şubesi’nin, Ankara Üniversitesi Senatosu’nun aldığı kararla kapatıldığı 30 Eylül 2003 tarihine kadar çalışmasını sürdürdü. TÖMER Merkez Müdürlüğü tarafından 1 Ekim 2003 tarihi itibariyle Ankara Merkez’de çalışmak üzere tayin edildi. Ancak bu görevi kabul edemeyerek istifa etti.

2004 yılı sonlarında, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel öğretim faaliyeti gösteren MEB Konya Özel Akademi Dil Kursu’nda Arapça Bölümü’nü kurdu ve 2011 Eylül’üne kadar, 7 yıl süreyle bölüm başkanı ve Arapça Uzman Öğretici unvanıyla görev yaptı.

2005 yılı Haziran’ında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Radyo İle Arapça Kursu “Radyo Dershanesi” Programını başlattı ve 3 yıl süreyle radyo ile Arapça dersleri programı hazırlayıp sundu. Söz konusu program şu anda Türkiye’nin değişik illerinde radyolar tarafından paket program olarak yayınlanmaktadır.

2007 yılında www.arapcaegitimi.com ve www.radyodershanesi.com adlı siteleri kurdu ve halen her iki sitenin de editörlüğünü yapmaktadır.

2008 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde açtığı, 6 ay süren Arapça profesyonel turist rehberliği programına katıldı ve yapılan sınavları kazanarak bakanlık onaylı Arapça profesyonel turist rehberliği kokardı aldı, profesyonel turist rehberliği yaptı.

2009 – 2010 eğitim öğretim döneminde kanunların tanıdığı af hakkından yararlanarak yarım kalan yüksek lisans tez çalışmasına tekrar döndü ve Prof.Dr. Tacettin Uzun’un danışmanlığında, tezini tamamlayarak 04.11.2010 tarihinde, Selçuk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Arap Dili ve Belağatı Bilim Dalı'nda kayıtlı olduğu Yüksek Lisans programından mezun oldu.

2009 – 2010 ve 2010 – 2011 eğitim öğretim yıllarında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde misafir Arapça öğretim görevlisi olarak Arapça dersleri verdi.

2011 – 2012 eğitim öğretim döneminin başında, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne Arapça öğretim görevlisi olarak atandı ve halen bu görevini sürdürmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır. Arapça ve İngilizce bilmektedir. 
Copyright © 2012 - www.arapcaegitimi.com - Her hakkı saklıdır. Tasarım ve Programlama: Erensoft